دکتر عبدالصمدی

smile is the beauty of soul

لومینیرز

photo 66ed5ac5371c70afddf24db6ee2be1bc

طراحی لبخند به روش ونیر سرامیکی کم تراش (لومینیرز)

سیستم لمینت های کم تراش ( لومینیرز )  minimal prep ceramic veneers

این روش طراحی لبخند ٬ بهترین روش درمان زیبایی است . که با تکنولوژی و متریال خارجی ٬ داخل ایران ساخته میشود.

این روش طراحی لبخند با توجه به شرایط خاص مر اجعه کننده و نظر دندانپزشک براي کسانی که امکان انجام این نوع طراحی لبخند را داشته باشند قابل اجرا می باشد. در این روش تراش دندان بسیار کم انجام می شود. همچنین در این حالت نیازی به استفاده از داروهای بی حسی موضعی نیست. به این ترتیب روکش لومینیرز به نحوی طراحی می شود که بتواند نتایج زیبایی مناسب را با استفاده از یک فرآیند درمانی ساده و بدون درد در اختیار افراد متماضی قرار دهد . امروزه نام لومینیرز به عنوان یک برند تجاری و منحصر به فرد مطرح می باشد و انجام این روش به طرق مختلف و با توجه به متریال استفاده شده ممکن است الزاما لومینیرز نامیده نشود و به عنوان ونیر های سرامیکی فوق نازک و کم تراش دندان نیز می توان از آن نام برد که امروزه در جدیدترین متدها به عنوان نام کلی کانتکت لنز از آنها یاد می شود، چراکه کلمه لومینیرز در انحصار کمپانی دنمت امریکا می باشد . در نهایت چون کمپانی دنمت امریکا اولین کمپانی سازنده اینگونه لمینت دندان کم تراش بود ، امروزه به اشتباه به تمامی لمینت های سرامیکی کم تراش عنوان لومینیرز اطلاق میشود در حالي كه اين لغت منحصر به محصول شركت den mat امريكا ميباشد و بكار بردن اصطلاح ونير سراميكي كم تراش براي محصولات ساير لابراتوار ها لفظ صحيح مي باشد .

نمونه کارهای طراحی لبخند به روش سرامیکی کم تراش دندان

مزایای ونیرهای سرامیکی کم تراش و لومینیرز

استحکام در حد دندان طبیعی 
حداقل تراش بافت دندان طبیعی 
رنگ و شفافیت بسیار طبیعی در حد دندان طبیعی 
باند فوق العاده به دندان به علت نصب روي بافت میناي دندان و چسباندن با مواد خاص خود 
ثبات رنگ بهتر 
دوامی تا حدود 15 سال 

 


مراحل انجام لومینیرز دندان

برای لومینیرز دندان تنها به 3 جلسه حضور بیمار در مطب دندانپزشکی نیاز است . ابتدا از تمامی دندانهای بیمار در جلسه اول یک قالب کلی و دلیك گرفته می شود، سپس در جلسه دوم قالب گیری نهایی بعمل می آید و در جلسه سوم لومینیرزهای ساخته شده تحویل داده می شود . 
لازم به ذکر است دکتر عبدالصمدی با توجه به دارا بودن مجوز و سرتیفیکیت رسمی از کمپانی DenMate به نمایندگی رسمی این کمپانی در امارات ارسال می کند، و پس از گذشت حدود چهار هفته لومینیرز های ساخته شده را تحویل می گیریم. 
با استفاده از لینک زیر شما میتوانید اسامی تعداد انگشت شمار دندانپزشکانی که دارای مدرک لومینیرز هستند را چک بفرمایید: 

http://www.lumineers.me