دکتر عبدالصمدی

smile is the beauty of soul

اسنپ

طراحی لبخند با اسنپ

 Snap On Smile
پلاک متحرک اسنپ آن اسمایل ( Snap On Smile یا Snap On teeth ) ابزار متحرک جدید دندانی است که ظاهر لبخند شما را ظرف چند ثانیه به نحو چشمگیری تغییر میدهد. 
این محصول ابزاری بسیار سبک است که قالب دندانهای طبیعی شما را میگیرد. مواد آن از پلیمر غیر سمی ساخته شده که تا کنون هیچ گونه واکنش آلرژی ناشی از آن دیده نشده است. این پلاک بسیار نازک است (حدود 5.0 میلی متر ضخامت دارد). همانند استفاده از لنز، خیلی زود به قدری به این پلاک عادت میکنید که فراموش میکنید پلاکی روی دندانهایتان قرار گرفته است. میتوانید در حالی که این پلاک زیبایی به دندانهایتان وصل است، نوشیدنی و فقط غذای نرم مصرف کنید اما توصیه میشود برای خواب، آن را در بیاورید.
پلاک متحرک زیبایی اسنپ آن اسمایل چه مشکلاتی را اصلاح میکند؟
اسنپ آن اسمایل در واقع لبخند را به صورت موقتی زیبا میکند. این ابزار روشی بی نظیر و موقتی است که در یک چشم بر هم زدن میتواند لبخند شما را هالیوودی کند. 

مشکلات دندانی که این ابزار میتواند پنهان کند عبارتند از: 
– فاصله بین دندانها 
– بهم ریختگی دندانها 
– دندانهای تغییر رنگ یافته و حاوی لکه 
– دندانهایی که ساییده شده اند (مثلا به علت دندان قروچه) 
– جای خالی دندان (اگر نمیخواهید ایمپلنت استفاده کنید، این ابزار برایتان عالی است) 

– شکل استفاده از اسنپ آن اسمایل برای پوشاندن جای خالی دندان و زیبا سازی لبخند 
– کاهش ارتفاع لبخند به علت ساییدگی یا جای خالی دندانها 

– شکل استفاده از اسنپ آن اسمایل برای پنهان کردن فاصله بین دندانها و تغییر رنگ دندانها 
اسنپ آن اسمایل برای م چه کسانی مناسب است؟
اگر میخواهید بدون صرف زمان، هزینه زیاد یا روشهای تهاجمی زیبا سازی لبخند، صاحب لبخندی مسحور کننده و زیبا شوید، بله این روش برایتان عالی است. ونیر متحرک دندانی نیز مانند اسنپ آن اسمایل برای بسیاری از موقعیتها مانند عروسی و مراسمها، مصاحبه شغلی و از این قبیل موادر که میخواهید در بهترین حالت ظاهر شوید، خوب است. 

همچنین در موارد زیر میتوانید از این روشها استفاده کنید
میخواهید پیش از تجربه اقدامات دندانی گران قیمت و دائمی، داشتن لبخند زیبا را امتحان کنید. – به دلایل پزشکی ایمپلنت یا ترمیمهای دندانی برایتان مناسب نیست – در فرایند جایگذاری ایمپلنت قرار دارید اما میخواهید فاصله نامطلوب فعلی بین دندانهای خود را بپوشانید. – 

شکل راهنمای رنگ جهت انتخاب رنگ مختص شما 

در موارد زیر ممکن است اسنپ آن اسمایل برایتان خوب نباشد
جلو زدگی دندانهای جلویی به علت نحوه استفاده از پلاک اسنپ آن اسمایل، این ابزار قادر نیست جلو زدگی این دندانها را – – پنهان کند. بیماری شدید لثه – ناکافی بودن ساختار دندانی طبیعی که این پلاک روی آن متصل میشود 

مزایای اسنپ آن اسمایل
در مقایسه با روشهای ارتودنسی، ایمپلنت یا ونیرهای دائمی هزینه بسیار کمتر و صرف زمان بسیار کمتر نیاز داشته و غیر – تهاجمی هستند 
اسنپ آن اسمایل کاملا قابل بازگشت است و نیازی به آماده سازی یا تغییر دندان ندارد – 
مطلقا هیچ درد، دریل کاری یا تزریقی ندارد – 
ابزاری بسیار سبک و راحت است و به لثه پیچ نمیشود و سقف دهان را نمیپوشاند – 
میتوانید با وجود این پلاک زیبایی بر روی دندانها، بخورید و بیاشامید – 
در بیمارانی که دندان قروچه دارند، از آسیب و ساییدگی دندانها جلوگیری میکند

معایب اسنپ آن اسمایل
این پلاک زیبایی موقتی است و دندان شکسته یا افتاده را اصلاح نمیکند و دندانها را صاف و مرتب نمی نماید – 
باید هنگام خواب، آن را در بیاورید – 
این ابزار اگر درست استفاده نشود، ممکن است بشکند به خصوص در هنگام گذاشتن و برداشتن آن از دندانها – 
باید در شستشوی آن از شوینده های ویژه و محلول های ضد باکتری استفاده کنید. خمیر دندانها و شوینده های معمول دندان – مصنوعی ساینده هستند و ممکن است به این ابزار آسیب برسانند. 

چگونه از اسنپ آن اسمایل استفاده و مراقبت کنم؟
این ابزار همان طور که از نامش پیداست، به سادگی روی دندانها قرار میگیرد. با استفاده از هر دو دست از دندانهای عقبی شروع کنید و آن را به دندانها بچسبانید و با ملایمت آن را فشار دهید تا در جای خود قرار بگیرد. برای در آوردن آن دوباره از هر دو دست استفاده کنید و از عقب دهان شروع کنید، با ملایمت پلاک را از یک طرف به طرف دیگر بلغزانید و به بیرون حرکت دهید. برای اجتناب از وارد آمدن آسیب به پلاک، هرگز آن را نپیچانید و نکشید و همیشه از هر دو دست استفاده کنید. 
برای تمیز کردن اسنپ آن اسمایل، آن را در محلول شوینده به مدت 50 دقیقه غوطه ور کنید. میتوانید ذرات باقی مانده غذا را با مسواک نرمی از آن خارج کنید. باید یک قطره محلول آنتی بیوتیک نیز در هر حفره دندانی بچکانید. 

آیا میتوان آن را آنلاین خریداری کرد؟
نه اسنپ آن اسمایل باید توسط متخصص حرفه ای در این زمینه، کاملا متناسب با دندانهای شما تهیه شود. برای این کار باید به – مطب مراجعه کنید. آماده سازی آن ممکن است سه هفته طول بکشد و دو بار باید به مطب مراجعه کنید. در مرتبه اول مراجعه، دندانپزشک وضعیت شما را بررسی میکند و قالبی از دندانهای شما تهیه کرده و به لابراتوار میفرستد. در مرتبه دوم مراجعه به مطب که دو تا سه هفته بعد خواهد بود، تنظیمات جزئی صورت میگیرد و به شما آموزش داده میشود چطور پلاک را در دندانهای خود جایگذاری کرده و چطور آن را در بیاورید. 

نمونه کارها