جراحی پریواستاتیک: (زیبایی لثه)
جراحی لثه برادری یا ژینژیوکتومی یک روش جراحی ساده اصلاح لبخند لثه ای خفیف می باشد. این روش برای برداشتن بافت اضافی و اصلاح ظاهر بافت لثه در اطراف دندان ها استفاده می شود. و دندان پزشک تان مقدار کمی از بافت لثه شما را با استفاده از دستگاه الکتروسرجدی برمی دارد. در این روش هیچ گونه دردی را احساس نمی کنید و بعد از انجام آن نیازی به بخیه زدن لثه ها نیست و معمولاً بعد از 2 هفته لثه شما بهبود پیدا می کند.


جراحی افزایش طول تاج:
اگر در اثر لبخند پیشرفته، طول تاج دندان هایتان کوتاه باشد، نیاز به کاهش گسترده بافت لثه دارید و باید روی دندان شما جراحی افزایش طول تاج دندان انجام پذیرد.
در انجام این روش دندان پزشک تان از داروی بی حسی موضعی استفاده می کند و شما دردی را عملاً احساس نمی کنید. دندان پزشک شما لثه تان را به آرامی از روی استخوان زیر آن بلند می کند و مقداری از بافت لثه را برمی دارد و مقداری از استخوان زیرین لثه را اصلاح می کند. با این روش دندان شما بلندتر به نظر می رسد و لثه هایتان کمتر دیده می شوند وقتی در این روش لثه شما بالا برده می شود. دندان پزشک تان می تواند با درمان لامینت و یا وینر ظاهر لبخند شما را دوباره بازسازی کند.

 

جراحی لثه با لیزر:

دندان های کوتاه با بافت ضخیم لثه را می توان با جراحی لثه با لیزر، به راحتی درمان کرد. و لبخندهای لثه ای را می توان حتی بدون انجام عمل جراحی گسترده و دردناک اصلاح کرد.
مهم تر از آن، در جراحی لثه با لیزر، زمان فرآیند بهبودی کمتر می شود و این روش سریع تر از جراحی معمول لثه می باشد.

 

جراحی پایین آوردن لب:

برای کاهش نمایش لثه و بهبود ظاهر لبخند لثه ای می توان از جراحی پایین آوردن لب استفاده کرد. این روش زمانی استفاده می شود که لب بالای شما بیش از اندازه متحرک باشد یا به نحوی دارای عدم تطابق اسکلتی باشد. که باعث نشان داده شدن بافت لثه هنگام خندیدن می شود.
با پایین آوردن لب از طریق جراحی ، بافت کمتری از لثه در زمان لبخند زدن دیده می شود.
دقّت کنید زمانی که لب بالا در موقعیت جدید خود بخیه زده شد، عضله مسئول کشیدن لب به بالاتر از خط لثه در هنگام خندیدن، محدودتر می شود. و این عمل باعث ایجاد لبخندی زیباتر و نمایش کمتر لثه در زمان خندیدن می گردد.